fbpx
MENU
Blog
Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?
5 of 5 (4 Votes)

Obecność w sieci jest niezwykle istotna, szczególnie jeśli prowadzimy biznes. Coraz więcej osób szuka informacji w wirtualnym świecie, nie inaczej jest z usługami i produktami, tak więc, aby dotrzeć do potencjalnego klienta musimy w tym nowym świecie znaleźć swoje miejsce, a najlepiej zrobić to za pomocą strony internetowej.

Gdzie stworzyć stronę internetową?

Na rynku mamy wiele kreatorów, które pozwolą nam w intuicyjny sposób stworzyć witrynę, a należą do nich:

  • WordPress,
  • Wix,
  • WebWave czy też Joomla.

Miejsca te łączy CMS, czyli oprogramowanie, które umożliwi Ci stworzenie witryny bez znajomości kodowania, oczywiście tak strona internetowa będzie mniej zaawansowana niżeli ta wykonana przez specjalistę.

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej - co się na nią składa?

Tak naprawdę stronę internetową możesz założyć za darmo, tyle że jej wygląd i funkcje będą znacząco uproszczone i niekoniecznie dostosowane do Twoich odbiorców i klientów.

Jeśli myślisz nad bardziej profesjonalną witryną musisz mieć na uwadze m.in. dwa elementy:

Hosting - usługa ta rezerwuje miejsce w sieci. Darmowe programy zazwyczaj mają niewielki transfer, co wiąże się z tym, że bardzo szybko „skończy” Ci się miejsce. Niemniej jednak hosting wcale nie jest bardzo kosztowy, dla małej witryny roczny rachunek może wynieście ok. 200 zł (najczęściej już wraz z zarejestrowaną domeną (adresem www / nazwą) i certyfikatem SSL). Na rynku istnieje wiele firm, które oferują korzystne oferty, oczywiście najlepiej dopasować je pod względem własnych wymagań i oczekiwań.

Szablon – darmowe najczęściej nie wyróżnią Twojej witryny i nie będą dopasowane do klienta/ odbiorcy, ale w tym przypadku masz dwie opcje:

  • Skorzystać z szablonów płatnych - oferowanych przez freelancerów, strony z płatnymi szablonami,
  • Zdecydować się na profesjonalne usługi wykonania indywidualnego projektu, dzięki czemu dopasujesz witrynę do swoich potrzeb.

Jaki szablon wybrać, na co się zdecydować?

Wybierając szablon darmowy możemy spotkać się z sytuacją, w której konkurencyjna firma korzysta z tego samego projektu. Co więcej, musimy dopasować się do opcji z góry nam narzuconej, dodatkowo strony na darmowych szablonach, mają gorsze wyniki pod względem pozycjonowania (SEO), często jest to spowodowane niepotrzebnym kodem, który odgórnie jest dodawany do projektu. Musimy mieć również na uwadze, że bezpłatne rozwiązania zawierają reklamy bądź informację o tym, że skorzystaliśmy z opcji darmowej, co niekoniecznie dobrze wpływa na wizerunek naszego sklepu/marki.

Szablony płatne w niskim przedziale cenowym możemy znaleźć na takich stronach jak templatemonster.org. Mamy tam ogromy wybór grafik dostosowanych do różnych witryn czy też prowadzonej przez nas działalności. Za taki szablon musimy zapłacić najczęściej do kilkuset złotych, przy czym kwota ta często nie obejmuje wdrażania oraz ceny dodatkowych grafik / elementów. Niemniej jednak, jeśli w pełni chcemy korzystać z takiego rozwiązania to musimy liczyć się z kwotą dodatkową, która pozwoli nam na dostęp do rozwiązań premium, czyli wszelkich dodatków ułatwiających i polepszających działanie witryny. Warto wziąć pod uwagę, że nie każdy szablon kupowany posiada opcję aktualizacji do systemu cms w wersji obecnej. (Szablon został stworzony w 2016 roku, a oprogramowanie na którym obecnie się pracuje np. w 2022, często powoduje to komplikacje z instalacją).

Koszt strony internetowej

Ostatnią możliwością jest zdecydowanie się na szablon indywidualny, który jest budowany od projektu graficznego do projektu kodowanego, w zależności od Twoich wymagań i potrzeb. Oczywiście jest to najdroższa opcja wynosząca najczęściej powyżej kilku tysięcy złotych. Niemniej jednak w tym przypadku, Ty decydujesz jaką szatę graficzną zyskasz, co Cię wyróżni na tle konkurencji itp. Pamiętaj, jednakże, że im większe modyfikacje tym większa cena strony internetowej. Dużym plusem tej opcji jest fakt, że szablon ten bazuje na indywidualnym kodzie, dzięki czemu istnieje wiele zalety podczas dodawania materiałów/produktów, optymalizacji (np. treści) czy też szybkości ładowania witryny co przekłada się na zadowolenie klientów.

Twoje miejsce w sieci

Decydując się na stworzenie strony www, możesz nie ponieść żadnych kosztów, niemniej jednak, jeśli myślisz o dłuższym zaistnieniu w sieci i zainteresowaniu swoich klientów lub odbiorców powinieneś mieć na uwadze kwotę od 1500 do 4000 zł. Cena strony intenetowej, może wzrosnąć w zależności od stopnia rozbudowania (jeżeli chodzi projekt indywidualny). Pamiętaj, że Twoja witryny może stać się pełnowartościowym sklepem, wtedy do ceny musisz doliczyć m.in. oprogramowanie e-commerce, integracja bramki płatności i szereg dodatków wymaganych do działania.  Zakres cen sklepów w wersjach opartych na gotowych rozwiązaniach bazuje w przedziałach od 2-3 tysięcy (zależne od funkcjonalności) do niejednokrotnie dziesiątek jak nie setek tysięcy (w bardzo rozbudowanych, indywidualnych rozwiązaniach dla największych firm).

Masz pytania?

Nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Masz pytania?

Wycenimy dla Ciebie Stronę internetową!

Jarosław

Autor

Szybki mail! biuro@projekt-estart.com
5 of 5 (4 Votes)

Potrzebujesz wyceny projektu?

Wybierz czego ma ona dotyczyć i podaj kilka informacji

Zakończone 0%
1 Select Dance Type 2 Page 1
Strona,  Sklep WWW
Projekty graficzne
Reklama w sieci
Pozostałe działy
Wstecz Następne