fbpx
MENU
Blog
Ile będzie kosztować moja kampania w Google Ads?
5 of 5 (12 Votes)

Zaistnieć w sieci. Obecnie można to rozumieć na wiele sposób, ale “przebić” mogą się również firmy i na tym się skupimy.

Jednym z pierwszych kroków to wypromowanie swoje marki lub działalności jest dobry produkt i ciekawa treść. W końcu „content is the king”, ale jak ulepszyć reklamowaną treść? Warto skorzystać z planera słów kluczowych Google. Za jego pomocą możesz pozycjonować teksty i stworzyć kampanię Google Ads. Poniżej przedstawimy instrukcję jak dostać się do tego narzędzia i postarać się dzięki niemu zwiększyć swoją widoczność w sieci oraz to ile będzie Cię kosztować potencjalna kampania w Google Ads.

Planer słów kluczowych Google – czym on jest i do czego służy?

Narzędzie to dostarczy Ci informacji jak często wyszukiwane jest dane słowo powiązane z Twoją firmą. Przykładowo - sklep odzieżowy, dzięki planerowi słów kluczowych dowiesz się, ile razy wyszukano frazę “modne sukienki w róże”, dostaniesz również informację, jak zmieniła się częstotliwość tych wyświetleń - wpisywania przez potencjalnych klientów tej konkretnej frazy w wyszukiwarce Google. Otrzymasz również sugerowane słowa kluczowe dostosowane do Twojej witryny. W panelu będziesz miał 2 kafelki, dzięki którym dostosujesz swoje potrzeby względem słów/fraz.

Google Ads – reklama, która ma moc

Jest to system, który ma wyświetlić Twoją stronę na górze wyszukiwarki, pozycje oznaczone są jako “reklama” i w zależności od stawki, ale i jakości (unikalności) treści na danej podstronie pojawiają się na górze bądź dole. Sposób ten może być świetną metodą pozyskania nowych Klientów.

Zakładanie konta bez realizowania kampanii

Planer słów kluczowych będzie poniekąd zachęcał nas do stworzenia kampanii reklamowej, jednak jeśli na początek wolisz tylko poznać to narzędzie, wystarczy, że będziesz postępował następująco:

 1. W tym kroku potrzebujesz standardowego konta na gmailu, dedykowanego do Twojej pracy lub nawet prywatnego - nie ma to większego znaczenia. Jeśli masz już konto mailowe to możesz zaczynać. Wejdź na www.ads.google.com i w prawym górnym rogu kliknij “rozpocznij teraz”.
  Krok 1
 2. Następnie wyświetli Ci się informacja: “Jaki jest Twój główny cel reklamowy”, możesz też zostać poproszony uprzednio o podanie nazwy swojej witryny, możesz ją podać po kilku krokach i tak zostaniesz przekierowany do tego miejsca.
 3. Jeśli już będziesz we wspomnianym miejscu naciśnij pod propozycjami kampanii reklamowej zdanie: “Przełącz na tryb eksperta”. Krok 2
 4. Po kliknięciu wcześniejszego linku zostaniesz przekierowany na nową, bardziej rozbudowaną stronę, tam ponownie kliknij w link na dole: “Utwórz konto bez kampanii”.
  Krok 3
 5. Potwierdź informacje o swojej firmie poprzez przycisk “wyślij” i praktycznie gotowe.
  Krok 4
 6. Następnie powinien pojawić Ci się przycisk “wyświetl kampanię’ naciśnij go, przejdź na kolejną stronę, na której wyświetli Ci się (w prawym górny roku) ikonka klucza. Dzięki niej ponownie przejdź na tryb eksperta, kliknij w ustawienia i rozpocznij planowanie!
  Koszt mojej kampanii w sieci

Po wykonaniu tych kroków, po naciśnięciu na ikonkę klucza powinien wyświetlić Ci się rozbudowany panel wraz z opcją planera słów kluczowych.

Jak korzystać z planera słów?

Przejdź na kafelek “poznaj nowe słowa kluczowe”. Wpisz interesujące Cię elementy np. branża odzieżowa. Otrzymasz wtedy informacje, raport dotyczący branży bądź wyrażenia, w zależności od, tego co wpiszesz. Co ważne zostanie Ci również udostępniona stawka (minimalna i maksymalna) za reklamę wyświetlaną na górze strony.

Krok 6

Koszty kampanii Google Ads

Wiesz już jak założyć konto i jak rozpocząć poszukiwania słów kluczowych, ale co, jeśli zdecydujesz się na działania reklamowe? Ile wtedy będzie ona kosztować i z czym się to wiąże?

Kwiaciarnia Kraków

Na początek musimy pamiętać, że nie tylko Ty możesz chcieć reklamować się na daną frazę w Google np. “kwiaciarnia kraków”. Powiedzmy, że zaoferujesz 5,35 zł za kliknięcie. Ktoś może Cię przebić, ale jeśli Twoja treść na stronie będzie lepsza (unikatowa, przyjazna wyszukiwarkom) to i tak Ty wygrasz “aukcję” o pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania. Obliczając koszty pomnóż zadeklarowaną kwotę za słowo razy ilość planowanych kliknięć w ciągu dnia np. 5,35x100. Twój koszt to 535 zł dziennie. Przyjmuje się, że najlepsze efekty dają działania z budżetem ok. 2000 - 3000 zł miesięcznie.

Co daje taki plan? Zwiększoną widoczność w Google, a im lepsza pozycja w wyszukiwarce, tym większe szanse, że potencjalny Klient zdecyduje się na zakup właśnie u Ciebie.

Pamiętaj że:

 • Ilość kliknięć nie gwarantuje efektu kontaktu ze strony klienta
 • Nie musisz kierować się przykładem 100 kliknięć dziennie, równie dobrze może być ich 10-20 (słowa ogólne ("kwiaciarnia kraków") mogą być droższe, podobnie sytuacja ma się do słów nastawionych na "pierwszy kontakt", np. "pomoc drogowa warszawa" (16,01 zł za górę strony). Jak szukasz bukietu do zamówienia na terenie Krakowa, masz czas i wybór, jak masz kolizję autem - zależy Ci na czasie i tym, aby ktoś przyjechał i pomógł.
 • Nie jesteś zobligowany do używania tylko jednego słowa - planer jest po to, aby określić najlepsze i nieraz tańsze słowa od pozostałych, dzięki czemu zmniejszysz budżet 

Masz pytania?

Stworzymy dla Ciebie kampanię w Google Ads!

Ewa

Autor

Szybki mail! biuro@projekt-estart.com
5 of 5 (12 Votes)

Potrzebujesz wyceny projektu?

Wybierz czego ma ona dotyczyć i podaj kilka informacji

Zakończone 0%
1 Select Dance Type 2 Page 1
Strona,  Sklep WWW
Projekty graficzne
Reklama w sieci
Pozostałe działy
Wstecz Następne