fbpx
MENU
Blog
Blog firmowy - dlaczego warto go prowadzić?
5 of 5 (6 Votes)

Modne blogi firmowe jeszcze kilka lat temu miały zupełnie inne wydźwięki niż te, które czytamy w dzisiejszych czasach XXI wieku. Wówczas internetowe pamiętniki pozwalały na nawiązywanie nowych ciekawych znajomości, ale i na stworzenie własnej przestrzeni, pod kątem samodzielnego pisania barwnych opowieści, które również czytali inni internauci, czy byli nimi zainteresowani. Aktualnie z blogów możemy czerpać wiedzę, rozwijać swoje zainteresowania, a także poszerzać nowe horyzonty.

Mają one również wiele funkcji związanych z marketingiem, które są chętnie wykorzystywane przez wiele firm z różnych branż. Czy jest to narzędzie, któremu jednak warto poświęcić swój czas? Jak blog firmowy może wpłynąć na działalność gospodarczą i czy może zwiększyć zyski firmy? Lepiej samemu prowadzić bloga? A może jednak zlecić komuś to zadanie? Odpowiedzi na pytania, znajdziesz w tym wpisie.

Blog firmowy - jakie ma zalety?

Prowadzenie bloga firmowego niesie za sobą wiele zalet, które warto wykorzystać w swoim przedsięwzięciu. Może być to jednocześnie takie miejsce, które przyniesie korzyści naszej marce i pomoże użytkownikom w sieci.

Tworząc ciekawe, angażujące, ale i pomocnicze wpisy, w łatwy sposób można zjednać sobie stałych klientów, zbudować grono czytelników, którzy naszą firmę obdarzą zaufaniem. Poprzez artykuły można dowiedzieć się czegoś na temat danej branży od zaplecza czy uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Prowadzenie bloga firmowego

Publikując bogate, ale i merytoryczne posty, możemy przedstawić informacje w sposób rzetelny, co pozwala łatwo stworzyć swój profesjonalny wizerunek. Silna pozycja ów eksperta w swojej branży w szybki sposób może zostać jeszcze bardziej ugruntowana, dzięki wysokiej jakości treściom. Pozwala to wyróżnić się na tle konkurencji, ale też i ofiarować swoim klientom pewną wartość dodaną, która z pewnością zostanie doceniona. Osoby szukające informacji o danym produkcie czy też usłudze, zwracają jednak dużą uwagę na kompetencje pracowników, oraz na to, co firma sobą reprezentuje. Warto więc i w tym miejscu zadbać o pozytywne pierwsze wrażenie, ale i pokazać swoją firmę od jak najlepszej strony.

Promocja firmy za pomocą bloga

Blog firmowy może zyskać doskonałą dla siebie przestrzeń na dodatkowe działania promocyjne związane z content marketingiem, co pozytywnie wpływa na wydźwięk firmy. Nie jest od dziś wiadomo, że klienci szukają w Internecie coraz więcej zagadnień, chcą się rozwijać i uczyć czegoś nowego.

Content marketing

Content marketing to tylko jedna z tych rzeczy, które wpłyną idealnie na Twoją firmę. Promowanie swoich produktów, usług, ale i publikacja wielu innych ciekawych artykułów pozwoli ci na:

 • Promocję firmy
 • Dotarcie do nowych klientów
 • Zapewni dodatkowe badania rynku (często strony posiadają możliwość gromadzenia statystyk, które przez weryfikację popularnych tematów możemy wykorzystać np. z jakich miejsc klient trafił na artykuł dotyczący produktu XYZ)
 • Wpłynie pozytywnie na Twoją wizytówkę firmy
 • Wpłynie pozytywnie na marketing
 • Popularne artykuły zwiększą znacząco ruch na stronie, zmieniając pozycje w wyszukiwarkach na wyższe
 • Pozwoli zamienić czytelnika w klienta

Jak widzisz, posiadanie bloga to wiele korzyści. Co ważne wielu klientów z różnych dziedzin, szuka informacji na dany temat w Internecie, dlatego warto połączyć ów bloga firmowego z różnorodnymi kategoriami jak:

 • Wpisy poradnikowe
 • Wpisy na temat firmy
 • Wpisy na temat produktów, usług z możliwością porównania
 • Wpisy eksperckie z Twojej dziedziny
 • Ciekawostki

Pozycjonowanie za pomocą bloga

Blog firmowy to wszechstronne, ale i zarazem bardzo skuteczne narzędzie do pozycjonowania strony internetowej. Osiągnięty w ten sposób cel, będzie długotrwały i stabilny. Regularne publikowanie wpisów wysokiej jakości przyciągnie algorytmy Google, które wpłyną pozytywnie na wyszukiwarkę zwiększając zasięgi naszej strony internetowej.

Marki zazwyczaj pracują, na swoją renomę przez kilka miesięcy czy nawet lat. Decydując się na takiego bloga firmowego można znacznie przyśpieszyć cały ten proces.

Od czego zacząć? Stwórz artykuł zawierający nowinki z branży czy skuteczne poradniki, które zainteresują internautów z danej niszy. Będzie to pierwszy krok do uzyskania dobrej opinii, zasięgów i zwiększenia renomy firmy.

Nie masz na to czasu? Nic nie szkodzi – skontaktuj się z nami, stworzymy i poprowadzimy bloga firmowego za Ciebie, pisząc skuteczne artykuły.

Masz pytania?

Poprowadzimy Twojego bloga

Paweł

Autor

Szybki mail! biuro@projekt-estart.com
5 of 5 (6 Votes)

Potrzebujesz wyceny projektu?

Wybierz czego ma ona dotyczyć i podaj kilka informacji

Zakończone 0%
1 Select Dance Type 2 Page 1
Strona,  Sklep WWW
Projekty graficzne
Reklama w sieci
Pozostałe działy
Wstecz Następne