fbpx
MENU
Blog
Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej?
5 of 5 (6 Votes)

Stworzenie przyciągającej uwagę witryny internetowej nie będzie wystarczające, jeżeli chcemy zarabiać pieniądze. Żeby zadbać o właściwy poziom ruchu na stronie, musimy wykazać się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Zwiększenie ruchu na witrynie będzie prowadziło do wzmocnienia świadomości istnienia produktu oraz marki, jak i przyniesie więcej możliwości zarabiania pieniędzy. Jak zatem zwiększyć ruch na stronie internetowej?

Tworzenie wartościowych treści

Odpowiednia jakość treści na naszej stronie, może nie tylko przyczyniać się do zwiększenia ruchu, ale również zachęci osoby ją odwiedzające do powrotu. Tworząc posty, które będą odpowiadały naszej niszy, możemy też zbudować swój autorytet na rynku.

Twórz wartościowe treści na stronę

Zanim przystąpimy do tworzenia angażujących treści, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Wpisy należy dopasować do swojej niszy. Nie można przy tym jednak zapominać o potrzebach odbiorców, do których skierowane są nasze wysiłki. Musimy przekazywać ważne, zgodne z faktycznym stanem informacje. Twoim zadaniem jest poinformowanie i zaprezentowanie fachowej wiedzy. Zadbaj o właściwą jakość treści. Przestrzegaj zasad co do spójnego stylu, stwórz logiczną strukturę wpisów i popraw ewentualne błędy gramatyczne. Internauci mogą nie być chętni do dalszego przeglądania twojej witryny, jeżeli umieszczone tam treści będą trudne do zrozumienia. Nie zapomnij również o kwestiach wizualnych. Ilustracje i ruchome obrazy są bardzo ważne, jeżeli chcemy angażować naszych odbiorców.

Kampanie Google Ads w sieci reklamowej

Aby zwiększyć ruch na swojej stronie, warto korzystać z reklam Google Ads w sieci reklamowej, do której zaliczane są popularne serwisy, blogi czy portale. Dzięki jednej konfiguracji kampanii będziesz mieć szansę wyświetlać się w wielu miejscach i docierać do setek tysięcy odbiorców. W zakresie sieci reklamowej do wyboru mamy reklamy graficzne albo tekstowe. Wartym podkreślenia jest fakt, iż aby taka opcja reklamy skutecznie zadziałała, trzeba zarządzać odpowiednio posiadanym budżetem. Zużycie całego budżetu poprzez kliknięcia na popularnym portalu nie jest żadnym problemem, ale nam tak naprawdę zależy na kliknięciach odwiedzających, którzy mogą się stać docelowo klientami.

Jak zwiększyć ruch na stronie dzięki mediom społecznościowym?

Chcąc zwiększyć ruch na swojej stronie, nie możemy zapominać o roli mediów społecznościowych w dystrybucji treści. Dzięki temu stworzone przez nas wpisy mają szansę dotrzeć do większej ilości osób. Jeśli przygotujemy post, nie powinniśmy dodawać w mediach społecznościowych linku wraz z prostą informacją, iż na naszym blogu pojawiła się nowa treść. Powinniśmy się postarać, żeby nasze wpisy przekazywały jakąś wartość, były angażujące.

Możemy w poście umieścić fragment artykułu albo wypunktować to, czego czytelnik będzie się mógł dowiedzieć z naszego wpisu. Dobrą praktyką jest także:

  • podanie genezy danej treści - jakiś news z branży,
  • własne przemyślenia,
  • dane statystyczne które były inspiracją do jej napisania.

Dbanie o SEO w obrębie strony

SEO wiąże się nierozerwalnie z marketingiem treści. Zadbanie o SEO przyczynia się do zwiększenia ruchu na naszej witrynie internetowej, gdyż ułatwia znalezienie naszej firmy w wynikach wyszukiwania. SEO na stronie wymagać będzie zoptymalizowania treści naszego bloga, architektury i układu linków na witrynie internetowej celem poprawienia pozycji w wyszukiwarce.

Właściwie wybrana strategia SEO na naszej stronie internetowej, powinna obejmować stworzenie najlepszej jakości angażujących treści z właściwie dobranymi frazami kluczowymi. Można to osiągnąć dzięki przeprowadzeniu odpowiednich badań SEO, znalezieniu słów kluczowych, które nasi odbiorcy będą z dużym prawdopodobieństwem używali, jak i stworzeniu na ich podstawie treści.

Załóżmy, iż w naszym sklepie internetowym oferujemy swetry wykonane z wełny merynosów. Nie będzie mieć kompletnie sensu tworzenie treści zawierających frazy kluczowe, jak “szybkie sposoby na wzmocnienie włosów’’, które nijak się mają do twojego asortymentu. Natomiast długie frazy kluczowe, przykładowo “najlepsze swetry z wełny merynosów’’, sprawdzą się idealnie.

Masz pytania?

Zwiększymy odwiedzalność Twojej strony!

Klaudia

Autor

Szybki mail! biuro@projekt-estart.com
5 of 5 (6 Votes)

Potrzebujesz wyceny projektu?

Wybierz czego ma ona dotyczyć i podaj kilka informacji

Zakończone 0%
1 Select Dance Type 2 Page 1
Strona,  Sklep WWW
Projekty graficzne
Reklama w sieci
Pozostałe działy
Wstecz Następne