fbpx
MENU
Blog
Popraw swoją pozycję w Google - słowa kluczowe
5 of 5 (17 Votes)

Nie jest tajemnicą, że Google ma istotne znaczenie w pozycjonowaniu stron internetowych.

Dlatego, chcąc wyjść jednocześnie naprzeciw potrzeb swoich klientów oraz algorytmom, warto dobierać tematy copywriterskie, które przyniosą korzyści zarówno odbiorcom naszych treści, jak i nam samym poprzez poprawę pozycji naszej strony w wynikach wyszukiwania. Właśnie do tego celu zostało stworzone Answer the Public, czyli darmowe narzędzie online dopasowujące do konkretnego zapytania przykłady najlepszych słów kluczowych oraz zapytań, jakie wpisywali użytkownicy sieci.

Narzędzie answerthepublic.com - jak to działa?

Załóżmy, że działamy w branży reklamowej i chcemy stworzyć artykuł blogowy, aby wzbogacić naszą stronę. Nie mając pomysłu na konkretny temat wchodzimy na stronę answerthepublic.com i w oknie zapytań wpisujemy branżę, w której działamy, czyli w tym przypadku “reklama”.

popraw swoją pozycję w google

Należy zwrócić uwagę także na kraj oraz język wyszukiwania – automatycznie ustawione są na angielski, dlatego należy zmienić je kolejno na: Polska oraz polski, a następnie kliknąć “szukaj”.

Automatycznie pojawi nam się raport stworzony w oparciu o najbardziej aktualne frazy oraz przykłady zapytań. Jest on dostępny wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Aby skorzystać z darmowych wygenerowanych wskazówek, wystarczy przescrollować stronę nico niżej.

dobieranie keywords google

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych

Pierwszą inspiracją do stworzenia nowych treści na naszej stronie jest mapa przykładowych zapytań, jakie internauci wpisywali w wyszukiwarkę. Tam możemy znaleźć pomysł na temat artykułu blogowego, poradnika czy sekcji FAQ. Kolejna część wskazówek, jakie znajdziemy w dole strony sprawdzi się jako przykładowe słowa kluczowe oraz frazy long tail do użycia podczas tworzenia tekstów o dowolnej tematyce: artykułów blogowych czy opisów artykułów, ale także meta description, teksty zapleczowe i wielu innych.

Warto także wiedzieć, że wygenerowane przez narzędzie answerthepublic.com wskazówki w formie wizualizacji możemy także pobrać na nasz komputer – wystarczy w prawym górnym roku obrazka kliknąć w “zapisz obraz” i gotowe!

darmowa reklama strony internetowej

Teraz możemy wrócić do raportu w dowolnym momencie i z nową energią szukać kolejnych tematów copywriterskich na swoją stronę internetową.

Masz pytania?

Poprawimy Twoją pozycję w sieci!

Jarosław

Autor

Szybki mail! biuro@projekt-estart.com
5 of 5 (17 Votes)

Potrzebujesz wyceny projektu?

Wybierz czego ma ona dotyczyć i podaj kilka informacji

Zakończone 0%
1 Select Dance Type 2 Page 1
Strona,  Sklep WWW
Projekty graficzne
Reklama w sieci
Pozostałe działy
Wstecz Następne