fbpx
MENU
Blog
Jak wykorzystać Unsplash do uzyskania darmowych zdjęć
5 of 5 (7 Votes)

Wprowadzenie do Unsplash

Unsplash to popularne i bezpłatne narzędzie do uzyskiwania darmowych zdjęć, które można wykorzystać w swoich projektach. Serwis został założony w 2013 roku i od tego czasu stał się jednym z największych źródeł dostępnych bezpłatnie zdjęć w Internecie. Serwis oferuje miliony wysokiej jakości zdjęć, które można łatwo pobrać i wykorzystać do swoich projektów, bez konieczności płacenia za licencję. Serwis jest przeznaczony dla projektantów, fotografów, marketerów i innych, którzy potrzebują zdjęć do swoich działań. Dzięki prostej i przyjaznej dla użytkownika platformie Narzędzie jest łatwe w obsłudze i dostępne dla wszystkich, którzy potrzebują darmowych zdjęć.

Spis treści:

Projektowanie graficzne

Jak znaleźć odpowiednie zdjęcia na Unsplash

Aby znaleźć odpowiednie zdjęcia, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowo kluczowe lub frazę, którą chcesz, aby twoje zdjęcia odpowiadały. Na przykład, jeśli szukasz zdjęć kawiarni, wpisz "kawiarnia" w wyszukiwarce Unsplash. Możesz także filtrować wyniki wyszukiwania według kategorii, takich jak "miejsca", "przedmioty" lub "ludzie".

Jak pobrać zdjęcia z Unsplash

Aby pobrać zdjęcia z Unsplash, wystarczy kliknąć na wybrane zdjęcie, a następnie kliknąć przycisk "Pobierz". Możesz także wybrać rozmiar zdjęcia, który chcesz pobrać, aby dostosować go do swoich potrzeb.

Jak wykorzystać zdjęcia z Unsplash

Zdjęcia można wykorzystać w różnych celach, w tym w projektach reklamowych, na stronach internetowych, w publikacjach drukowanych i w mediach społecznościowych. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać zdjęcie i wykorzystać je w swoim projekcie.

Jakie są zasady wykorzystania zdjęć

Zdjęcia na Unsplash są dostępne do pobrania i wykorzystania bezpłatnie, ale istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać. Przede wszystkim, nie można sprzedawać ani dystrybuować zdjęć bez zgody autora. Ponadto, nie można modyfikować zdjęć w sposób, który zmienia ich sens lub cel. Zdjęcia są też objęte licencją Creative Commons Zero (CC0), co oznacza, że można je wykorzystywać bezpłatnie bez podawania źródła, ale nie można ich wykorzystywać w sposób, który byłby sprzeczny z zasadami moralnymi lub prawnymi.

Kilka ciekawostek dotyczących samego narzędzia:

 • Narzędzie powstało jako projekt zainspirowany popularnym serwisem Tumblr. Właściciele chcieli stworzyć miejsce, w którym użytkownicy mogą dzielić się swoimi zdjęciami z innymi i wspólnie tworzyć kolekcję dostępnych zdjęć.
 • Jest to jedno z największych źródeł darmowych zdjęć na świecie. Zbiór zdjęć składa się z milionów bezpłatnych obrazów, które można pobrać i wykorzystać do własnych projektów.
 • Serwis współpracuje z wieloma dużymi firmami, takimi jak Apple, Dropbox i Airbnb, aby zapewnić im dostęp do wysokiej jakości zdjęć bez konieczności płacenia za nie.
 • Serwis regularnie publikuje na swoim blogu artykuły i tutoriale dotyczące fotografii i projektowania, aby pomóc swoim użytkownikom ulepszać swoje umiejętności.
 • Unsplash współpracuje z wieloma organizacjami non-profit, aby pomóc im w uzyskaniu darmowych zdjęć, które można wykorzystać w ich projektach. Dzięki temu organizacje te mogą skupić się na swoich misjach, zamiast martwić się o koszty zdjęć.

Narzędzia podobne do Unsplash

Oto 6 podobnych do Unsplash narzędzi do uzyskiwania darmowych zdjęć:

 • Pexels: To również darmowe narzędzie do uzyskiwania zdjęć, które oferuje szeroką gamę wysokiej jakości zdjęć do swobodnego wykorzystania.
 • Pixabay: To kolejne popularne narzędzie, które oferuje darmowe zdjęcia i ilustracje do użytku prywatnego i komercyjnego.
 • io: To narzędzie oferuje setki nowych zdjęć co tydzień i jest łatwe w użyciu dla projektantów i marketerów.
 • Burst by Shopify: To narzędzie specjalnie stworzone dla przedsiębiorców i oferuje szeroką gamę darmowych zdjęć, które można wykorzystać do promocji swojego biznesu.
 • Freepik: To narzędzie nie tylko umożliwia pobieranie darmowych zdjęć, ale również wektorów, ikon i innych elementów projektowych.
 • Gratisography: To narzędzie oferuje unikalne i niecodzienne zdjęcia, które można swobodnie wykorzystać do swoich projektów.

Podsumowanie

Unsplash to świetne źródło darmowych zdjęć, które można wykorzystać w różnych celach, w tym w projektach reklamowych. Aby znaleźć odpowiednie zdjęcia, wystarczy wpisać słowo kluczowe lub frazę w wyszukiwarce i pobrać zdjęcie. Zdjęcia z Unsplash są objęte licencją Creative Commons Zero, co oznacza, że można je wykorzystywać bezpłatnie, ale należy przestrzegać określonych zasad.

Wykorzystanie darmowych zdjęć z Unsplash pozwala agencjom reklamowym i projektantom na uzyskanie wysokiej jakości zdjęć bez konieczności płacenia za nie. To doskonały sposób na urozmaicenie swoich projektów i dodanie im więcej wartości, bez narażania się na dodatkowe koszty.

Masz pytania?

Stworzymy dla Ciebie unikalny projekt graficzny!

Karolina

Autor

Szybki mail! biuro@projekt-estart.com
5 of 5 (7 Votes)

Potrzebujesz wyceny projektu?

Wybierz czego ma ona dotyczyć i podaj kilka informacji

Zakończone 0%
1 Select Dance Type 2 Page 1
Strona,  Sklep WWW
Projekty graficzne
Reklama w sieci
Pozostałe działy
Wstecz Następne