fbpx
MENU
Blog
Creator Studio - łatwiejsze zarządzanie Social Mediami
5 of 5 (8 Votes)

Możliwości w zakresie planowania contentu w social mediach jest wiele. Jedną z nich jest Creator Studio od Meta, z którego korzystać możemy bezpłatnie już od 2019 roku. Narzędzie to pozwala tworzyć i zarządzać treściami zarówno na Facebooku, jak również na Instagramie. Jak z niego korzystać? Na co pozwala nam Creator Studio w przypadku obu tych platform?

Zacznijmy od początku.

Kto może korzystać z Creatora Studio?

Aby móc publikować treści z pomocą tego narzędzia oraz korzystać z jego pozostałych funkcji przewidzianych dla Facebooka musimy mieć (lub musimy chcieć założyć) stronę / fanpage na Facebook’u lub konto firmowe (dające w przyszłości dostęp do większej ilości opcji). Podobnie jest w przypadku Intagrama – musimy mieć konto firmowe bądź konto twórcy, które będzie dodatkowo powiązane ze stroną na Facebooku. Jeśli do tej pory korzystaliśmy na Instagramie z konta prywatnego, nic straconego! Wystarczy w ustawieniach kliknąć “Przejdź na konto profesjonalne”.

Creator Studio - łatwe zarządzanie Facebooki'iem i Instagramem

Żeby dostać się do narzędzia – najprościej jest wejść poprzez link: https://www.facebook.com/creatorstudio

Narzędzie jest niestety mniej widoczne jak pozostałe, znajdujące się bezpośrednio w profilu Facebook’a / Instagrama.

Jakie są główne funkcje Creatora Studio?

Podstawowym celem tego narzędzia jest umożliwienie wygodnego publikowania oraz zarządzania treściami na wszystkich stronach na Facebooku oraz na kontach na Instagramie, do których mamy dostęp. Możliwe jest więc zarówno tworzenie, jak również edycja oraz planowanie postów. Poza tym Creator Studio pozwala także wyszukiwać opublikowane wcześniej posty po konkretnych słowach kluczowych, śledzić statystyki, a także czerpać realne korzyści z reklam z pomocą zakładki “Monetyzacja”.

Kokpit narzędzia

W przypadku stron na Facebooku możliwe jest ponadto tworzenie relacji i reels’ów, a także moderowanie wiadomościami i komentarzami.

Istotną zaletą narzędzia w przypadku Instagrama jest fakt, że swoimi kontami możemy zarządzać nie tylko na urządzeniach mobilnych, lecz także z poziomu komputera.

Dodawanie postów w Creatorze Studio vs podstawowe na profilu strony

Naturalnie w narzędziu tym znajdziemy wszystkie opcje, z których korzystać możemy w klasycznej aplikacji. Creator Studio to jednak nie tylko bardzo intuicyjny panel zarządzania, lecz przede wszystkim kilka naprawdę praktycznych funkcji niedostępnych normalnie na stronach firmowych.

Narzędzia

Możemy tu bowiem:

  • Zobaczyć podgląd posta zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na desktopie,
  • Testować maksymalnie 4 różne wersje posta, żeby sprawdzić, która będzie najbardziej angażować odbiorców,
  • Rezygnować z dystrybucji posta w aktualnościach po określonym terminie, dzięki czemu przestanie się on ukazywać w aktualnościach, gdy upłynie ważność przekazywanej w nim informacji,
  • Planować publikację postów w przyszłości - wybranego przez nas dnia o wybranej godzinie.

Jak dodać post przez creator studio?

Poza tym możemy oczywiście zapisywać posty jako wersje robocze, a także edytować opublikowane już posty.

Jeśli w ustawieniach naszej strony firmowej mamy włączoną opcję “Publikowanie w innych językach”, możemy w Creatorze Studio dodawać posty w różnych wersjach językowych, które będą trafiać do adekwatnej grupy odbiorców. W przypadku Instagrama tworzenie i publikowanie postów wygląda analogicznie jak w przypadku postów na Facebooka.

Publikowanie postów na Facebook w różnych językach w Creator Studio

Jedyną różnicą jest fakt, że jak to na Instagramie musimy do niego dołączyć grafikę lub film. Co ważne przy ich wyborze możemy korzystać także z tych grafik i filmów, które udostępniliśmy już kiedyś na Facebooku.

Publikacja postów - narzędzie creator studio

Jakie jeszcze funkcje i ulepszenia znajdziemy w Creatorze Studio?

Przede wszystkim dostępne są tu funkcje, których nie uświadczymy już w klasycznej wersji Facebooka. Mowa tu przede wszystkim o transmisjach na żywo, a także ankietach. Poza tym ciekawą opcją działającą tylko w Creatorze Studio jest możliwość dodawania przycisków Call to Action do relacji. Możemy więc dodać przycisk kierujący na naszą stronę internetową czy też pozwalający nawiązać połączenie telefoniczne bądź ustalić lokalizację naszej firmy. W przypadku Instagrama dostęp do tej funkcji mamy tylko wtedy, gdy nasze konto posiada minimum 10 000 obserwujących.

Poza tym możemy tu korzystać m.in. z takich zakładek jak:

  • Biblioteka treści z dostępem do wszystkich postów, zdjęć, filmów, linków, a także relacji czy materiałów z IGTV z wygodnym filtrowaniem po słowach kluczowych, formacie lub czasie trwania,
  • Grupa odbiorców z danymi demograficznymi naszych odbiorców,
  • Monetyzacja umożliwiająca zezwalanie na wyświetlanie reklam przed, po lub wokół naszych filmów i zarabianie na nich.

Masz pytania?

Poprowadzimy Twoje Social Media!

Jarosław

Autor

Szybki mail! biuro@projekt-estart.com
5 of 5 (8 Votes)

Potrzebujesz wyceny projektu?

Wybierz czego ma ona dotyczyć i podaj kilka informacji

Zakończone 0%
1 Select Dance Type 2 Page 1
Strona,  Sklep WWW
Projekty graficzne
Reklama w sieci
Pozostałe działy
Wstecz Następne