fbpx
MENU
Blog
Polish PL
Proste narzędzie do analizy contentu konkurencji
5 z 5 (16 Głosów)

Czym jest analiza konkurencji?

Prosto pisząc - to zebranie danych (często uporządkowanych), o firmie, produkcie czy usłudze, działającej lub odnoszącej się w kategorii podobnej do naszej. 

W dzisiejszym artykule zostanie omówione narzędzie, pomagająca w szybki i prosty sposób, a co najważniejsze - darmowy, taką analizę wykonać.

Keyword Surfer - do czego służy?

To darmowa wtyczka do przeglądarki Chrome, pozwala uzyskać szybką i mocno intuicyjną analizę wyników wyszukiwania, dotyczącą danego zapytania.

Wśród zastosowań i funkcji tego dodatku, znajdziemy:

 • Informację o średniej ilości wyszukiwanego słowa kluczowego
 • Hasła powiązane z naszym, jakimi można się posługiwać
 • Listę synonimów (podobnych określeń używanych w wyszukiwaniach)
 • Informacje o średniej miesięcznej ilości odsłon na dane hasło (dotyczy to danego kraju)
 • Orientacyjny koszt średniej stawki za kliknięcie (chcąc określić dokładną stawkę polecam skorzystać z narzędzia Planera Słów Kluczowych (od Google ADS)
 • Przeglądając wyniki w postaci słów, wybrane przez nas, możemy zachować w tymczasowym schowku. Ciekawą funkcją jego (schowka) jest możliwość eksportu zapamiętanych danych do formatu CSV

W jaki sposób zainstalować Keyword Surfer’a ?

Krok 1 - Przejdź na Chrome Web Store (chrome.google.com/webstore)

Narzędzie można wyszukać na powyższej stronie, bezpośrednio w Google lub kliknąć w link https://chrome.google.com/webstore/detail/keyword-surfer/bafijghppfhdpldihckdcadbcobikaca

Keyword Sufer - narzędzie analizy contentu 

Krok 2 - Dodaj do Chrome

Po dostaniu się w odpowiednie miejsce, skorzystaj z niebieskiego przycisku, po prawej stronie “ Dodaj do Chrome”.

Instalację kończy potwierdzenie na które musimy wyrazić zgodę (“Dodaj rozszerzenie”). Od tego momentu, możemy używać dodatku.

Keyword Sufer - content

Jak przygotować analizę contentu konkurencji z Keyword Surfer?

Krok 1 - Przechodzimy na stronę Google

Krok 2 - Wprowadzamy interesujące nas hasło

W jednym z artykułów, na temat budowy wizytówki Google, posługiwałem się firmą XYZ z branży Salonów Urody, wykorzystam tę kategorię jako przykład również tutaj. Słowo, którego będę używał to “medycyna estetyczna warszawa”.

Analiza contentu konkurencji

Jak można zwrócić, na powyższej grafice - adresy, tytuły oraz opisy zostały zmodyfikowane (Nie chciałbym porównywać konkretnych przykładów firm, stąd Kliniki XYZ :)).

Co oznaczają określenia, wykorzystane w Keyword Surfer?

Keyword Surfer - na co zwrócić uwagę

Ikona lupy - to informacja o średnim miesięcznym ruchu na daną stronę (Jeżeli dany adres, posiada sporą ilość wyświetleń, warto go odwiedzić i sprawdzić (w skrócie) - z jakich elementów się składa, których nasza strona nie ma). Dodam, że najdokładniejsze wyniki uzyskujemy posiadając podpiętą analitykę pod stronę - statystyki odsłon z sieci, nie zawsze są dokładne i mogą różnić się od wyników, jakie daje podłączone narzędzie statystyczne na własnej witrynie).

Ikona książki - to ilość słów, znajdująca się na danej podstronie (więcej treściwej treści = większa szansa na lepszą pozycję).

Ikona klucza - częstotliwość wystąpień na tym adresie (stronie / podstronie), dokładnie tego hasła, którego używamy w wyszukiwarce (w moim przypadku - “medycyna estetyczna warszawa”)

Wyniki keyword surfer

Keyword (poniżej Keyword ideas) to liczba słów używanych w podobnych wyszukiwaniach. Często zastosowanie innego hasła (które nie dokońca przychodzi nam do głowy, da lepszy efekt).

Similarity to czynnik określania bliskoznaczności do naszego hasła (im wyższy, tym bardziej zbliżone).

Volume mówi o częstotliwości miesięcznej ilości wyszukiwań danej frazy. Porównując ilość odsłon, łatwo można się przekonać czy jest sens stosować dane słowa czy też nie.

Clipboard - schowek o którym była mowa wcześniej. Za pomocą gwiazdek (prawa strona wyniku), można zachować hasło wewnątrz schowka.

Generator nagłówków w zestawie!

Keyword Surfer to dodatek należący do projektu pod nazwą Surfer SEO - jednego z najbardziej znanych narzędzi, optymalizujących treść pod wyszukiwarki internetowe.

Za pomocą fioletowego przycisku - Generate Article Outline, dostaniemy się z poziomu dodatku do narzędzia “AI Article Outline Generator” od Surfera SEO.

Generator Keyword Surfer

Wybór ustawień - Kraj: Polska, Fraza: Medycyna estetyczna warszawa, pozwoli wygenerować szereg podpowiedzi, jakie nagłówki będą polecane na naszej stronie internetowej. Hasła wprowadzone w wyszukiwarkę tego narzędzia, polecam uzupełniać w momencie wcześniejszej analizy i zostawić to sobie na koniec.

Lista wyników - keyword surfer

Po lewej stronie listy wyników, zapisy H1, H2 to nagłówki konkretnego poziomu. W artykule o optymalizacji - temat został troszkę szerzej przedstawiony.

Rolą powyższego generatora jest budowa i tworzenie treści w oparciu o nasze hasła, minus - są one w języku angielskim (zakładam kwestią czasu będą treści polskie), drugi minus - to treść szablonowa (zadałbym sobie pytanie - co jak inna osoba zrobi to samo i uzyska tą samą treść - niestety Google nie lubi kopii). W skrócie - wykorzystanie nagłówków - będzie ok, treści osobiście bym nie używał.

Strony / dodatki, podobne do Keyword Surfer:

 • Ubersuggest (neilpatel.com) (Strona / Darmowa z możliwością Płatnego Planu)
 • Ahrefs (Strona / Płatna - z możliwością wersji trial)
 • Moz Pro (Strona / Płatna - z możliwością wersji trial)
 • Keywords Everywhere (dodatek, darmowy)
 • Semrush (Strona / Płatna - z możliwością wersji trial)

Podobnych narzędzi jest wiele, warto nie ograniczać się do jednego.

Masz pytania?

Przeanalizujemy Twoją konkurencje!

Michał

Autor

Szybki mail! biuro@projekt-estart.com
5 z 5 (16 Głosów)

Potrzebujesz wyceny projektu?

Wybierz czego ma ona dotyczyć i podaj kilka informacji

Zakończone 0%
1 Select Dance Type 2 Page 1
Strona,  Sklep WWW
Projekty graficzne
Reklama w sieci
Pozostałe działy
Wstecz Następne